10 najważniejszych zasad , które musisz przestrzegać w pielęgnacji skóry twarzy

Opublikowano: 12 kwietnia 2019 w kategorii: Blog

Właściwie pielęgnowana skóra z pewnością odwdzięczy się promiennym, zdrowym wyglądem, wolnym od niedoskonałości. Nawet jeśli dotychczasowa rutyna pielęgnacyjna nie była wolna od zasadniczych błędów, po około miesiącu od ich wyeliminowania, można będzie zaobserwować widoczne, pozytywne zmiany.

Oto 10 najważniejszych zasad pielęgnacji skóry twarzy:

  1. Dokładne mycie twarzy za pomocą łagodnych, najlepiej naturalnych produktów, powinno odbywać się codziennie, nie tylko wtedy kiedy nałoży się makijaż. Regularne oczyszczanie skóry z nadmiaru sebum i zanieczyszczeń, odblokowuje pory skóry i pozwala jej na przywrócenie naturalnego balansu.
  2. Krem przeznaczony na noc nie powinien być stosowany na dzień i odwrotnie. Kremy na dzień/noc różnią się swoim składem i właściwościami. Te na noc są bardziej regenerujące a te przeznaczone na dzień są lżejsze i mają działanie nawilżające.
  3. Peelingi należy stosować nie częściej niż raz w tygodniu. Ich nadużywanie i wykorzystywanie częściej, niż informują o tym zalecenie producenta mogą doprowadzić do wysuszenia się skóry i jej podrażnienia.
  4. Skórę należy oczyszczać dwa razy dziennie – rano i wieczorem.
  5. Do pielęgnacji warto wykorzystywać naturalne kosmetyki, z krótkim, “czystym” składem, wolnych od sztucznych substancji zapachowych i parabenów.
  6. Produkty do pielęgnacji powinny być odpowiednio dopasowane do rodzaju skóry i jej potrzeb.
  7. Usuwanie niedoskonałości – zaskórników i krostek, samodzielnie, bez zachowania najwyższych zasad higieny, może znacznie pogorszyć stan skóry,powodując rozprzestrzenianie się zmian na inne miejsca i zwiększenie stanu zapalnego.
  8. Podczas aplikacji kremu, należy wykorzystywać delikatne ruchy. Najlepiej nanosić go samymi czubkami palców, delikatnie wklepując kosmetyk w skórę.
  9. Nie można zapominać o używaniu kremu pod oczy. Dobrej jakości krem lepiej zadba o cienką i wrażliwą skórę pod oczami, niż ten przeznaczony do pielęgnacji całej twarzy.
  10. Warto pamiętać o regularnym myciu pędzli i gąbek do makijażu, ponieważ rozwijają się na nich różnego rodzaju bakterie, które podczas kolejnej aplikacji kosmetyku mogą spowodować powstawanie niedoskonałości.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Skontaktuj się z nami!

Masz pytania dotyczące produktów, wysyłki, płatności? Chętnie pomożemy!

E-mail: sklep@naturalniewloskie.pl
Tel: +48 533 717 022

Dane rejestrowe firmy:
ZnajdźReklamę.pl sp. z o.o.
Wita Stwosza 16
50-148 Wrocław
NIP: 8982201766