Dzień bez samochodu – jakie są jego zalety?

Opublikowano: 6 czerwca 2019 w kategorii: Blog

Oficjalny dzień bez samochodu wypada według światowego kalendarza 22 września, jednak obecnie jest on również obchodzony 6 czerwca. Wiele dużych miast Polski tego dnia oferuje różne atrakcyjne benefity, które mają zachęcić mieszkańców do ruszenia w trasę bez emisji spalin i szkodliwego hałasu!

  • Dzień bez samochodu Warszawa – darmowy przejazd komunikacją miejską i bezpłatny parking P+R (parkuj i jedź)
  • Dzień bez samochodu Wrocław – miasto zapewnia darmowy transport komunikacja miejska na terenie Wrocławia a także okolicznych Gmin (Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Długołęka itp.) i bezpłatny transport Kolejami Dolnośląskimi i Regio Przewozami Regionalnymi.
  • Dzień bez samochodu Gdańsk – tego dnia miasto oferuje różne tematyczne atrakcje takie jak np. „rowerem do zoo” i oczywiście zapewnia bezpłatne poruszanie się komunikacją miejską po terenie Gdańska.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby codziennie starać się ograniczać poruszanie samochodem, na rzecz roweru, hulajnogi i sieci komunikacji miejskiej.

Zalety dnia bez samochodu

Co tak naprawdę może znaczyć jeden dzień z ograniczoną emisją spalin? Otóż bardzo wiele! Jeżeli wielu mieszkańców dużych aglomeracji zdecyduje się na podróż komunikacją miejską, emisja spalin zostanie drastycznie zmniejszona. Podobnie jak poziom hałasu emitowany przez samochody osobowe i jednoślady. Nadmiar emisji szkodliwych substancji przynosi wiele negatywnych konsekwencji, takich jak topnienie lodowców, globalne ocieplenie i podnoszenie się linii morza. Ma również wpływ na atmosferę – zwiększenie zagrożeń niszczycielskimi tornadami i cyklonami. Zanim kolejny raz wsiądzie się do samochodu, aby podjechać na zakupy do sklepu obok – warto o tym pomyśleć.

Co więcej można zrobić?

Nawet nie posiadając samochodu lub ograniczając jego wykorzystywanie, można w małych, drobnych krokach kontynuować dbanie o siebie i środowisko. Małym przykładem może być rezygnacja z dezodorantów ze szkodliwą dla atmosfery mieszanką gazów na rzecz ekologicznego atomizera. Mała rzecz może wiele zmienić – warto działać lokalnie i myśleć globalnie, zachęcając najbliższe otoczenie do zmiany stylu życia. Bezpieczne, wegańskie i ekologiczne dezodoranty można znaleźć w ofercie sklepu https://naturalniewloskie.pl/cialo/dezodoranty/

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Mistrzowie ekspresowej wysyłki i dostawy 👍 Próbki do zamówienia, fajne promocje, polecam bardzo zakupy w Naturalnie włoskie 😊

Bardzo szybka wysyłka:) ładnie zapakowane paczuszki. Polecanko

Bardzo serdecznie polecam firmę Naturalniewloskie.pl🤩❣️ ostatnio na mojej twarzy gości podkład z tego sklepu i jestem bardzo zadowolona👌

Świetne produkty! Odżywka zwiększająca blask włosów Alkemilla sprawdziła się w 100%. Włosy są po niej mocniejsze, zdrowsze i dużo gładsze. Dodatkowo pięknie pachnie kokosem! Serdecznie polecam!

Aleksandra

Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany w formularzu adres poczty elektronicznej (e-mail) informacji handlowych wysyłanych przez ZnajdźReklamę.pl, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Skontaktuj się z nami!

Masz pytania dotyczące produktów, wysyłki, płatności? Chętnie pomożemy!

E-mail: sklep@naturalniewloskie.pl
Tel: +48 796 778 219

Dane rejestrowe firmy:
ZnajdźReklamę.pl sp. z o.o.
Wita Stwosza 16
50-148 Wrocław
NIP: 8982201766