Z serii poradnikowej: Szkodliwe substancje w kosmetykach – KROK 2.

Opublikowano: 9 sierpnia 2019 w kategorii: Porady

Przeciętna kobieta używa około 10 produktów do makijażu i pielęgnacji, które w składzie mogą mieć nawet 200 różnych składników. Prawdopodobieństwo, że wśród nich są zawarte substancje szkodliwe dla zdrowia jest więc bardzo wysokie. Poznaj kolejne pozycje na listach składów, których powinnaś unikać jak ognia.

SLS i SLES
SLS i SLES to bardzo popularne środki, które są stosowane w wielu artykułach do rutynowej pielęgnacji ciała. Zazwyczaj mają wpływ na pienienie się kosmetyku. Są więc częstym gościem past do zębów, żeli, szamponów i płynów do kąpieli. Nie są jednak bezpieczne. Mogą powodować powierzchniowe podrażnienia skóry i wywoływać niepożądane reakcje alergiczne. Ponadto, wchodzące w ich skład nitrozoaminy (produkty uboczne procesu siarczanowania) są rakotwórcze [1].
Szampon i żel pod prysznic bez PEG znanej, wegańskiej marki, kupisz u nas https://naturalniewloskie.pl/cialo/zele-do-mycia/verdesativa-szampon-do-wlosow-i-zel-pod-prysznic-2-w-1-fitness-sport/

Ftalany
Ftalan dodaje się zazwyczaj do tworzyw sztucznych – ma on na celu ich uelastycznienie, ale to nie koniec jego przeznaczenia. Ftalany są niezwykle często stosowane w kosmetykach. Najczęściej znajdują się w sztucznych kompozycjach zapachowych, ale nie tylko. Ftalany to jedna z pozycji w składzie większości lakierów do włosów i paznokci. Mogą być oznaczone skrótami: DEP, DEHP i DBP. PRzy długotrwałym stosowaniu, ftalany mogą zaburzać prace gospodarki hormonalnej, problemy z płodnością a nawet szkodzić rozwojowi płodu.[2]

Substancje PEG
PEG to inaczej glikol polietylenowy. Ma on za zadanie zagęszczać formuły wielu kosmetyków. Jest najczęstszym gościem na liście szamponów do włosów, płynów do mycia ciała i kremów. Niestety PEG często ulega zanieczyszczeniom związkami uważanymi za rakotwórcze – tlenkami etylu i 1,4 dioksanem. Stosowanie 1,4 dioksanu zostało nawet zabronione w Kanadzie z uwagi na ryzyko występowania poważnych problemów z oddychaniem przy bezpośrednim kontakcie z tym związkiem.
Dobry, naturalny szampon bez PEG kupisz na naszej stronie: https://naturalniewloskie.pl/wlosy/szampony-do-wlosow/
Zostań z nami, w następnych częściach artykułów poznasz kolejne, szkodliwe dla zdrowia składniki, które lepiej wyeliminować ze swojej rutyny pielęgnacyjnej.

Źródła
[1] str 19. https://ec.europa.eu/health/scientific_committees/consumer_safety/docs/sccs_o_090.pdf
[2] https://www.pehsu.net/_Library/facts/bpapatients_factsheet03-2014.pdf

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Mistrzowie ekspresowej wysyłki i dostawy 👍 Próbki do zamówienia, fajne promocje, polecam bardzo zakupy w Naturalnie włoskie 😊

Bardzo szybka wysyłka:) ładnie zapakowane paczuszki. Polecanko

Bardzo serdecznie polecam firmę Naturalniewloskie.pl🤩❣️ ostatnio na mojej twarzy gości podkład z tego sklepu i jestem bardzo zadowolona👌

Świetne produkty! Odżywka zwiększająca blask włosów Alkemilla sprawdziła się w 100%. Włosy są po niej mocniejsze, zdrowsze i dużo gładsze. Dodatkowo pięknie pachnie kokosem! Serdecznie polecam!

Aleksandra

Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany w formularzu adres poczty elektronicznej (e-mail) informacji handlowych wysyłanych przez ZnajdźReklamę.pl, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Skontaktuj się z nami!

Masz pytania dotyczące produktów, wysyłki, płatności? Chętnie pomożemy!

E-mail: sklep@naturalniewloskie.pl
Tel: +48 796 778 219

Dane rejestrowe firmy:
ZnajdźReklamę.pl sp. z o.o.
Wita Stwosza 16
50-148 Wrocław
NIP: 8982201766