Jak najlepiej i najdokładniej myć włosy i skórę głowy, by dbać o jej pielęgnację?

Poznaj 4 porady dla mocno przetłuszczających się włosów.
Opublikowano: 5 kwietnia 2019 w kategorii: Włosy

To jak wyglądają włosy i w jakiej są kondycji, uzależnione jest od wyboru odpowiednich, najlepiej naturalnych kosmetyków do pielęgnacji. Aby uniknąć przesuszenia włosów i podrażnienia skóry głowy, warto unikać parabenów, konserwantów i szkodliwego SLS w składzie. Oprócz właściwej pielęgnacji, tym co ma wpływ na ich wygląd jest właściwa technika mycia włosów i skóry głowy.

3 kroki mycia włosów

  1. Włosów nie należy myć zbyt często. Aby przywrócić ich naturalne właściwości i zbalansować pH skóry głowy – włosy powinny być myte 2-3 razy w tygodniu. Większość osób, które narzekają na przetłuszczające się włosy, myją je codziennie nie zdając sobie sprawy z faktu, że tylko pogarszają te objawy. Wykazano, że włosy myte rzadziej, mają mniejsza tendencję do przetłuszczania się, a wydzielanie sebum jest uregulowane.
  2. Do mycia włosów wystarczy niewielka ilość kosmetyku. Długim, gęstym włosom wystarczy dawka szamponu wielkości pięciozłotówki. Warto wiedzieć, że kosmetyku nigdy nie nakłada się bezpośrednio na głowę. Najlepszym rozwiązaniem jest delikatne rozcieńczenie go wodą na dłoni i dopiero wtedy nakładanie na włosy i skórę głowy. Aplikację odżywki (również w niewielkiej ilości), rozpoczyna się omijając skalp, czyli nie nakłada się jej bezpośrednio na skórę głowy. Dzięki temu włosy będą odbite od nasady, optycznie lżejsze i dłużej będą wyglądały świeżo.
  3. Mycie włosów należy rozpocząć od skalpu. Delikatny masaż głowy opuszkami palców, pobudza cebulki włosów do pracy. Dzięki temu, nowe włosy tzw. baby hair, powinny być mocniejsze, rosnąc szybciej i mieć mniejszą tendencję do wypadania. Powstałą z szamponu pianę rozprowadza się na dalszej długości włosów aż po końcówki. Włosy należy delikatnie masować – zbyt mocne i chaotyczne ruchy mogą je połamać. Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego warto obchodzić się z nimi bardzo delikatnie.

Po umyciu, włosy należy wytrzeć dokładnie i delikatnie ręcznikiem, rozczesać grzebieniem z szerokim rozstawem zębów i pozwolić im na swobodne wyschnięcie. Można również je wymodelować. Przed kontaktem z ciepłym powietrzem suszarki, warto skorzystać z kosmetyku termoochronnego i unikać najwyższego stopnia regulacji suszarki.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Skontaktuj się z nami!

Masz pytania dotyczące produktów, wysyłki, płatności? Chętnie pomożemy!

E-mail: sklep@naturalniewloskie.pl
Tel: +48 533 717 022

Dane rejestrowe firmy:
ZnajdźReklamę.pl sp. z o.o.
Wita Stwosza 16
50-148 Wrocław
NIP: 8982201766