Poznaj 3 porady dla mocno przetłuszczających się włosów.

Poznaj 4 porady dla mocno przetłuszczających się włosów.
Opublikowano: 22 stycznia 2019 w kategorii: Włosy

Za przetłuszczanie Twoich włosów może odpowiadać kilka czynników. Z jednej strony mogą to być względy pogodowe – gdy jest bardzo ciepło i Twoje głowa narażona jest na działanie słońca lub gdy temperatury są bardzo niskie i Twoja głowa nagrzewa się podczas noszenia czapki. Z drugiej strony powodem nadmiernego przetłuszczania się Twoich włosów mogą być po prostu względy zdrowotne (np. gruczoły wydzielające nadmierne ilości sebum). Mamy dobrą wiadomość! Zarówno na jeden, jak i drugi problem istnieje rozwiązanie!

Jak radzić sobie z przetłuszczonymi włosami? Poznaj 4 sprawdzone porady, dzięki którym przetłuszczone włosy nie będą już dla Ciebie problemem!

1. Nadaj objętości włosom przetłuszczającym się

Włosy przetłuszczone mają tendencję do sklejania się i tzw. efektu „oklapniętych włosów”. Aby walczyć z tym zjawiskiem, stosuj kosmetyki, które nadadzą im odpowiedniej objętości. Do tego zabiegu z powodzeniem możesz zastosować środki zwiększające objętość włosów:

Taki zestaw pozwoli Ci dbać o ich objętość podczas mycia, pielęgnacji, jak i stylizacji.

2. Myj włosy o odpowiedniej porze

Mało osób zwraca na to szczególną uwagę, a to właśnie pora ich mycia ma ogromny wpływ na późniejsze przetłuszczanie się. Aby skutecznie przeciwdziałać przetłuszczaniu się Twoich włosów stosuj odpowiednie kosmetyki, ale również myj je wcześnie rano.

Dlaczego? Gruczoły odpowiadające na wydzielanie sebum (to ono wpływa na szybkie przetłuszczanie się włosów) są szczególnie aktywne nocą. Jeżeli umiesz włosy tuż po przebudzeniu, masz dużą szansę, że Twoje włosy pozostaną piękne (i „nieprzetłuszczone”) przez cały dzień.

 3. Unikaj czynności, które powodują szybsze przetłuszczanie się włosów

Dodatkowym wsparciem w walce ze zbyt szybko przetłuszczającymi się włosami mogą być dla Ciebie produkty medyczne. Dzięki ich stosowaniu możesz co pewien czas usuwać nadmierną ilość sebum i w ten sposób ograniczać przetłuszczanie się włosów.

Środki te zakupisz w aptekach lub wyspecjalizowanych drogeriach. Jednak pamiętaj, aby przed ich zastosowaniem skonsultować się ze specjalistą, który upewni Cię, że jest to dla Ciebie bezpieczne.

 Szukasz kolejnych porad związanych w pielęgnacją włosów oraz skóry?

Regularnie sprawdzaj nasz blog, czyli miejsce, w którym znajdziesz inspiracje i wartościowe porady na temat włoskich kosmetyków.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Skontaktuj się z nami!

Masz pytania dotyczące produktów, wysyłki, płatności? Chętnie pomożemy!

E-mail: sklep@naturalniewloskie.pl
Tel: +48 533 717 022

Dane rejestrowe firmy:
ZnajdźReklamę.pl sp. z o.o.
Wita Stwosza 16
50-148 Wrocław
NIP: 8982201766